# Ett litet sent God-morgon 22-2
Author: diaz55

Ett litet sent godmorgon från ett snörikt och nollgradigt Örebro, och mer snö väntas det!

Ha en god söndag allihopa/kramis lena

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Ja, nog är det sent, men det är ju Söndag, skönt att få sova lite längre då.

Jag vaknade nästan alldeles nyss, ska ha mig en riktigt lång frukost/lunch.

(OM jag kommer ifrån datorn)

Kram cilla.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

God förmiddag säger jag, precis skottat flera kilo snö.... tung som bly... kunde jag varit utan ![Obestämd](http://andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Önskar alla en skön söndag!

## Comment 3
Author: Lionadh

Ha en skön söndag alla på AU!

Här har det kommit 10cm snö men vi har plusgrader. Tur det, för vår pellets är slut så vi kör på elen....

Kram Maud

## Comment 4
Author: hatchepsut

Skönt att få vakna av sig själv utan väckarklockealarm! Här är det grått och mycket snö, som gjort för att sitta inne och grotta,mmm![Flört](http://www.andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 5
Author: rockygubben

Skönt att få sova länge! Här vräker snön ner,jag vill inte ha mer snö!

## Comment 6
Author: amier

God eftermiddag hela Sverige. Här skiner SOLEN och det droppar i från taken. Vårkänslor. Kommer från en gudstjänst då jag börjat sjunga i kör. Kände mig inte så bekväm med texterna, men får sjunga och det är så glädjefyllt. Hoppas att fler än jag får se solen idag.

Hälsningar från Göteborg

## Comment 7
Author: Farwuq

Hälsingar ett slaskigt Skåne, det blir nog halt i morgon.
