# God morgon 19:e februari
Author: Farwuq

God morgon, den värsta kylan har släppt och det är nog bara -4°C just nu.

Ha en bra dag!

## Comment 1
Author: Lionadh

Här är också bara -4 grader och tur det, för pelletsen är slut. Brr!

Annars en lugn morgon! Jobbar ikväll...

Kram till alla på AU!

## Comment 2
Author: Mavios

\-4,9, och ett lätt snötäcke.  
  
I eftermiddag kommer min systerdotter. Det ska bli kul. Vi ska till Scandinavium en heldag tillsammans på lördag och kolla in alla hästar och ryttare. Ser fram emot det!!!  
  
Önskar er alla en ritkgit härlig torsdag!

## Comment 3
Author: [Borttaget]

God Morgon!

Det börjar ljusna utanför fönstret och kallt är det och vitt.

Hoppas alla får en skön torsdag. ![Glad](http://andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Kram

## Comment 4
Author: hatchepsut

Go´morron! -5 och snöar lätt här i Halland. Ha en bra dag!

## Comment 5
Author: Bersel

God morgon alla!

Kylan behåller sitt grepp och det är ca -20. Men jag hörde att  långt uppe i Nikkaloukta (kanske inte stavar rätt)  
var det -38,5 i natt!! DET är kallt det !!!så jag känner att vår temp är rätt så lagom faktiskt![Glad](http://andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") 

Det kommer att bli en fin dag med  solen som värmer både kropp och sinne och jag önskar att ni får detsamma.![Cool](http://andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

Kram

## Comment 6
Author: amier

God morgon  alla,

Grått täcke över Götet idag med. Därför värmer vi oss med en soppa, för det är rått rått ute.

Lyssna noga på samhällsprogram mm och inse att det nya och det gamla möts på olika sätt i daloger eller diskussioner. Även om det är mycket "jag har rätt och du fel" så finns det ett begynnande samförstånd och nya insikter mellan raderna

Ha en fridfull dag i vårt avlånga land.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Ja, idag snöar det.

Är hundvakt idag igen, husse ligger på sjukhus och matte springer emellan.

Vovve och jag ska ut på långpromenad i snöyran, lite kul, ett par minusgrader, mycket kläder och iväg.

ha en skön dag alla.

Kram cilla.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

God förmiddag!

När jag promenerade till jobbet i morse hade vi -24 grader. Jag börjar bli trött på kylan här uppe i norr!![Obestämd](http://andligutveckling.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Ha en fin dag, alla!

## Comment 9
Author: Farwuq

Nu har vi bara -1°C här nere.
